OD KOGO DOCHODZIĆ ODSZKODOWANIA JEŻELI SPRAWCA WYPADKU NIE MIAŁ ZAWARTEJ UMOWY UBEZPIECZENIA OC SWOJEGO SAMOCHODU

OD KOGO DOCHODZIĆ ODSZKODOWANIA JEŻELI SPRAWCA WYPADKU NIE MIAŁ ZAWARTEJ UMOWY UBEZPIECZENIA OC SWOJEGO SAMOCHODU

mielec odszkodowanie wypadek adwokat

           Klient kancelarii zwrócił się do mnie z pytaniem: W wypadku samochodowym został zniszczony mój samochód, ja sam doznałem wielu obrażeń które wymagały kilkudniowego leczenia szpitalnego, a następnie w poradni chirurgicznej. Kiedy chciałem uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy wypadku okazało się, że kierowca ten nie zawarł umowy ubezpieczenia, a sam nie posiada środków pieniężnych na pokrycie szkód, od kogo mog teraz dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia.

           W takiej sytuacji jak znalazl się nasz klient, zobowiązanym do naprawienia szkody, tj. zapłatę odpowiedniej kwoty odszkodowania jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który przejmuje odpowiedzialność za posiadaczy pojazdów, nie posiadających polisy OC pojazdów i to do Funduszu należy wystąpić z żądaniem likwidacji szkody.

UWAGA!!!

           Ważnym jest że wniosek o likwidację szkody do UFG nie składamy bezpośrednio do Funduszu a za pośrednictwem dowolnej firmy ubezpieczeniowej sprzedającej obowiązkowe OC. Ubezpieczyciel nie może odmówić przyjęcia takiego zgłoszenia. Po przeprowadzeniu tzw. postępowania likwidacyjnego, towarzystwo przesyła akta szkody do UFG, informując o tym osobę która zgłosiła roszczenia.

r.pr. Jacek Kopacz

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *