JAK ZWRÓCIĆ TOWAR ZAKUPIONY NA POKAZACH ORAZ ROZWIĄZAĆ UMOWĘ KREDYTU

JAK ZWRÓCIĆ  TOWAR ZAKUPIONY NA

POKAZACH ORAZ ROZWIĄZAĆ UMOWĘ KREDYTU

Czytelnik portalu czyliwesz.pl pyta: moja mama kupiła na pokazach zestaw garnków za prawie 4 tys. zł., oprócz tego zawarła również umowę kredytu, po powrocie do domu i przemyśleniu celowości zakupu, chciałaby zrezygnować z zakupu. Czy jest możliwe wypowiedzenie umowy i co zrobić z zaciągniętym kredytem ?

Odpowiada mecenas Jacek Kopacz.

Jeżeli dokonamy zakupu towaru na pokazach, a następnie rozmyślimy się możemy odstąpić od tak zawartej umowy, jak również od umowy kredytu. Jednak aby było to skuteczne musimy złożyć stosowane oświadczenie, a następnie przesłać je przed upływem 10 dni od dnia zakupu do siedziby sprzedawcy, jeżeli towar zakupiony został na raty dobrze jest jeszcze dodać oświadczenie o odstąpieniu od umowy kredytu. Aby dotrzymać tego terminu wystarczy wyżej opisane oświadczenie przesłać listem poleconym najlepiej ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Następnie należy odesłać towar na adres sprzedawcy.

Podstawą prawną do odstąpienie od umowy  kupna i kredytu jest:

– art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny;

– art. 53 ust. 1 ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 r.

wzór oświadczenia 

Jacek Kopacz

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *