PRZYGOTUJ SIĘ NA STŁUCZKĘ

Sprawdź jak można przygotować się na kolizję drogową.dobry prawnik mielec odszkodowanie

Sprawdź jak można przygotować się na kolizję drogową.

Większość kierowców o tym nigdy nie pomyśli jak przygotować się do kolizji drogowej, dopóki sami nie będą uczestnikami takiego zdarzenia.

Dopiero będąc w takiej sytuacji zastanawiamy się, co powinniśmy zrobić, jak zabezpieczyć swoje interesy. (moi klienci w takiej sytuacji dzwonią do mnie, ale nie zawsze jestem w stanie odebrać telefon).

A więc czy można się do takiej sytuacji przygotować? Moim zdaniem można i nie wymaga to zbyt wielkiego wysiłku, wystarczy posiadać trzy rzeczy. Przede wszystkim każdym w samochodzie powinniśmy mieć wydrukowany formularz „Oświadczenie sprawcy wypadku”, który można pobrać tutaj oraz długopis aby można było go łatwo i bezproblemowo  sporządzić. Ponadto potrzebujemy jeszcze aparatu, ale taki każdy ma w telefonie.

Więc kiedy będziemy uczestnikami kolizji, której skutki nie będą na tyle poważne żeby wzywać policję, a także wina za zdarzenie będzie oczywista, wówczas należy wypełnić dokładnie oświadczenia, które musi być podpisane przez sprawcę zdarzenia oraz wykonać zdjęcia samochodów biorących udział w kolizji.

Wykonanie tych wszystkich czynności pozwoli nam na skuteczne dochodzenie odszkodowania za zniszczony samochód i uszczerbek na zdrowiu.

Pamiętać należy także, że w razie doznania jakiegokolwiek urazu powinniśmy się zgłosić do lekarza, który wykona badania oraz w razie potrzeby zaleci odpowiednie leczenie, z mojego doświadczenia wynika, że nie  wolno ignorować żadnych, choćby najmniejszych dolegliwości bólowych, ponieważ ich konsekwencje w przyszłości mogą okazać się groźne dla naszego zdrowia.

mec. Jacek Kopacz

Kategoria wpisu: Aktualności. Dodaj do zakładek stały link.

Contact Us