POSZKODOWANY W WYPADKU MA PRAWO ŻĄDAĆ ZWROTU KOSZTÓW OPERACJI PLASTYCZNEJ WYKONANEJ W PRYWATNEJ KLINICE

adwokat mielec odszkdowaniePan Tomasz został poszkodowany w wypadku samochodowym w którym doznał złamań obu rąk oraz obrażeń głowy, w tym  złamania nosa oraz liczne rany cięte na twarzy.Po ponad klikunastomiesięcznym leczeniu, odzyskał sprawność rąk, ale na twarzy pozostały szpecące blizny oraz mocno skrzywiony nos. Według lekarzy chirurgów plastycznych jest szansa na przywrócenie poprzedniego wyglądu, jednak potrzebne są operacje w prywatnych klinikach, których koszt to około 25 tys. złotych.

Ubezpieczyciel z którym zawartą miał umowę OC sprawca wypadku odmówił zapłaty odszkodowania za operacje plastyczne i zabiegi kosmetyczne, wskazując że nie są konieczne do przywrócenia pełnego stanu zdrowia, a także że takie zabiegi mogą być wykonane w szpitalu ze środków NFZ.

 Takie stanowisko ubezpieczyciela jest błędne, ponieważ osobie poszkodowanej
w wypadku należy się odszkodowanie, które pozwoli na przywrócenie pełnej sprawności, o ile to możliwe, nawet jeżeli wymaga to leczenia w prywatnych klinikach, zresztą co do wyboru miejsca leczenia przez poszkodowanego pisałem już w innym wpisie.

Leczenie blizn powstałych w skutek wypadku samochodowego jest bezsprzecznym prawem poszkodowanego, dlatego też należą mu się pieniądze na  pokrycie kosztów zabiegów operacyjnych i kosmetycznych.

 

mec. Jacek Kopacz

Kategoria wpisu: Aktualności. Dodaj do zakładek stały link.

Contact Us