NIE POKAŻESZ PRAWA JAZDY TO ICH NIE STRACISZ

Czyli co zrobić żeby nie stracić prawo jazdy za przekroczenie prędkości w ternie zabudowanym.

Ministerstwo Infrastruktury instruuje jak nie stracić prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

prawnik mielec mandat

W jednym z artykułów dziennika Rzeczpospolita ukazał się artykuł z wypowiedzią przedstawiciela Ministerstwa Infrastruktury, w której przedstawiciel tejże instytucji potwierdził:

Jeżeli kierowca zatrzymany przez drogówkę na zbyt szybkiej jeździe w terenie zabudowanym, nie pokaże dokumentu tj. prawa jazdy, nie straci uprawnień do prowadzenia samochodu. (źródło rp.pl)

Informacja została przekazana przez Ministerstwo Infrastruktury w związku z zapytaniem złożonym przez Związek Powiatów Polskich, który poprosił o odpowiedź, co robić, kiedy kierowca przekracza prędkość o 50 km i więcej na terenie zabudowanym i nie okazuje dokumentu podczas kontroli.

Zatem jeżeli przekroczyłeś prędkość powyżej 50 km od dozwolonej w terenie zabudowanym, żeby nie stracić prawo jazdy musisz oświadczyć policjantowi że nie masz przy sobie dokumentów, wówczas nie będzie podstawy do wydania decyzji  administracyjnej o zatrzymaniu prawa jazdy kierującemu pojazdem.

Pamiętać należy, że za brak dokumentu prawa jazdy grozi mandat 50 zł. ale jest to dużo mniej dolegliwa kara niż utrata uprawnień do kierowania.

Ale uwaga przepisy pozwalające na taki „unik” mają obowiązywać tylko do końca 2016 r.

r.pr. Jacek Kopacz

www.odszkodowanie.mielec.pl

 

 

Kategoria wpisu: Aktualności. Dodaj do zakładek stały link.

Contact Us