WIĘKSZOŚĆ NIESPŁACONYCH POŻYCZEK, KREDYTÓW I RAT ZACIĄGNIĘTYCH W BANKACH PRZED WIELU LATY SĄ PRZEDAWNIONE – CO OZNACZA ŻE NIE TRZEBA ICH ZWRACAĆ.

  • Jak załatwić sprawy ze starymi długami.
  • Jak się bronić przed handlarzami długów.
  • Jak nie spłacać pożyczek i kredytów zaciągniętych przed kilku laty w banakach.

 

porady prawne online mielec

Większość długów dochodzonych przez handlarzy wierzytelnościami, tj. firmami zajmującymi się skupowaniem i odzyskiwaniem długów  jest przedawniona dlatego długów tych nie trzeba już spłacać – sprawdź jak to zrobić.

– Jeden z klientów naszej kancelarii dostał pozew z sądu, w którym firma zajmująca się skupowaniem długów (tzw. handlarze  długami), dochodzi zapłaty 12 tys. złotych, za niespłaconą pożyczkę zaciągniętą w banku w 2007 r. w banku.

Bank w skutek niespłacania pożyczki przez naszego klienta wystawił Bankowy Tytuł Wykonawczy w 2010 r., a następnie po nieudanej egzekucji komorniczej, sprzedał dług w 2011 r. jednej z firm zajmującej się handlem długami, która następnie sprzedała ten dług kolejnej firmie. Obecnie po prawie 10 latach fundusz sekurytyzacyjny zajmujący się ściąganiem długów wniósł sprawę do sądu, a z pożyczki o wysokości 3 tys. złotych po latach urosła kwota prawie 12 tys.

Czy po tylu latach muszę spłacać tak ogromny dług, czy można coś w tej sprawie zrobić pyta klient

Odpowiadając na tak postawione pytanie stwierdzić muszę, iż z mojego doświadczenia wynika, że w znacznej większości takich przypadków można uniknąć spłacania tak wielkiego zadłużenia, a przynajmniej spowodować że do zapłaty będziemy mieć tylko nieznaczną część zadłużenia, a to ze względu na to, iż długi te już jakiś czas temu uległy przedawnieniu.

Oczywiście aby uniknąć płacenia, koniecznym jest podjęcie „walki prawnej” na sali sądowej, gdzie podczas rozprawy zgłosić należy wnioski oraz podnieść odpowiedzenie zarzuty.

Prowadzenie takiej sprawy wymaga również doświadczenia, a także odpowiednej  analizy dokumentacji bankowej i akt komorniczych.

Zatem mając niezapłacone pożyczki, raty czy kredyty sprzed wielu lat musimy pamiętać o kilku rzeczach:

  1. zawsze należy odbierać pocztę z sądu lub od komornika;
  2. po odbierze przesyłki z sądu należy się zapoznać z jej treścią i jak najszybciej skontaktować się z kancelarią prawną (kontakt).

Pamiętać należy także, że firmom handlującym długami nie przysługują uprawnienia jakie posiadają banki przy ściąganiu długów, co znaczenie zwiększa szansę na wygranie sprawy.

Na zakończenie dodam że większość tego typu spraw prowadzonych przeze mnie i moją kancelarię zakończyły się sukcesem, a moi klienci nie musieli zwracać ani złotówki, co więcej nawet poprowadzenie sprawy nic ich nie kosztowało, ponieważ koszty sprawy zostały zasądzone od drugiej strony.

Więcej o  przedawnionych długach można przeczytać tu.

 

mec. Jacek Kopacz

Kategoria wpisu: Aktualności. Dodaj do zakładek stały link.

Contact Us